НЕДИТЯЧИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ХОКЕЙ

Для ХК «Сокол-2004» (Киев)
Листопад 2013
автор Колiнько А.М.

…в хокей грають справжні чоловіки, боягуз не грає в хокей

Боротьба з боягузами, що не грають у хокей спіткала українських хокеїстів з розвалом СРСР.
Але, у 2008 році наша країна з розмахом відмітила 100 річча українського хокею. ТодішнHK Sokol 2004 (Kiev) Mezhdunarodnyj pervomajskij turnir v Raubichah,Belarus' 2013---3-41ій Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів за участю Федерації хокею протягом 3 місяців розробити план заходів з відзначення 100-річчя українського хокею з шайбою.
Згідно з указом, з метою розвитку олімпійського руху та популяризації хокею в Україні, підняття на належний рівень змагань національного чемпіонату та участі української збірної команди з хокею і хокейних клубів у світових та європейських змаганнях, Ющенко доручив підготувати святкування в 2010 році 100-річчя українського хокею.
Крім цього щорічно починаючи з 2009 року уряд повинен до 1 березня інформувати про хід виконання державної цільової соціальної програми «Хокей України».
Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту було доручено упродовж 2008-2009 років провести заходи з реконструкції холодильного обладнання київського Палацу спорту, оновленню матеріально-технічної бази для підготовки олімпійських збірних команд України з льодових видів спорту Державного олімпійського навчально-спортивного центру (Київ) .
Також було доручено Раді міністрів Криму, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям провести заходи з реалізації програми «Хокей України» і передбачати її фінансування при формуванні проектів бюджетів.
А ще рекомендовано органам місцевого самоврядування передбачати у відповідних програмах розвитку фізичної культури і спорту заходи щодо розвитку хокею і забезпечувати їх належне фінансування.
Згодом, вже у сезоні 2011-2012рр. в Україні було створено Професійну хокейну лігу та з’явився власний чемпіонат, в якому прийняло участь 7 вітчизняних команд. Це був перший в історії України власний чемпіонат країни по хокею з шайбою.
Тоді здавалося, що нарешті наш, український хокей здобуде заслужене визнання на рівні держави.
Саме у цей час було розпочато реконструкцію льодової арени спортивного комплексу «Авангард» (м. Київ, вул. Мельникова, 46а), яка за всіх часів була тренувальної базою для Дитячо-юнацької спортивної школи по хокею з шайбою «Сокіл» та саме у цій будівлі розташований офіс Федерації хокею України.
При будь-яких згадках про ДСЮШ «Сокіл» охоплює гордість за нашу країну – може не все ще так й погано в України коли у смутні часи, долаючи всілякі перешкоди, відсутність фінансування (у деякі часи часткову, а й інколи й повну) все ж таки вдалося зберегти до сьогоднішніх часів видатну та найстарішу в Україні хокейну школу «Сокіл».
Останніми роками школа розквітала, юні хокеїсти отримали кваліфікованих молодих тренерів.
Проте, радість за український хокей почала згасати. Київські дітлахи першими відчули гострий дефіцит льоду. Так, при підготовці до ЄВРО 2012 на території НСК «Олімпійський» було знесено каток ДЮСШ «Крижинка», як йшлося каток ДЮСШ «Сокіл» було закрито на реконструкцію. Юні хокеїсти продовжили свої тренування на надувному катку, який уявляє собою тканинну безкаркасну споруду, що за своїми властивостями не відрізняється від звичайної палатки (хіба що більша) та рятує лише від дощу. Температура ж нічим не відрізняється від вуличної.
Іншими словами дітей у прямому сенсі слова було виперто на вулицю.
Згодом «Крижинківці» отримали новий каток на лівому березі Дніпра, який із врахуванням дорожніх реалій Києва не вирішував проблему дефіциту льоду. «Соколята» ж залишилися тренуватись на надувному катку.
Тішила думка, що влада обіцяла реконструкцію катка «Авангард» за два-три місяці.
Для вирішення питання дефіциту льоду керівництво школи «Сокіл» пішло на безпрецедентний крок створивши на базі Київської загальноосвітньої школи № 24 спеціалізовані спортивні класи з хокею.
Хлопчики віком 7-10 років залишивши звичайні класи звичайних шкіл щоранку їздять з різних районів міста до своїх спортивних класів школи № 24 поєднуючи загальноосвітнє навчання з навчанням хокею.
Ось саме тут проявили себе сурові українські реалії. Тимчасові заняття на надувному катку стали постійними. Реконструкція з двох-трьох місяців затягнулася вже майже на три роки, гроші зникли, роботи зупинено, розпочалися суди. Хлопці вимушені щодня їздити до надувного катку, бо більше ніде їм тренуватись. Така історія власний каток ніби то є, але його нема.
Кінець сезону 2012-2013 рр. для дитячої команди «Сокіл 2004», хлопчики з якої й є тими самими вихованцями спортивних спецкласів, видався різнобарвним. Наприкінці березня вони вибороли перемогу у білоруському Могильові, обігравши білорусів й росіян, та привезли до Києва кубок турніру «Могільовський пролісок» разом із золотими медалями.
Кількома тижнями пізніше ті самі хлопці грали в хокей просто неба на головному майдані країни. То була акція протесту під будинком профспілок Києва, які є власниками катку «Авангард», проти затягування реконструкції цього катка. Акції протесту не здвинули з мертвої точки реконструкцію.
Зверталися батьки юних хокеїстів всюди й до профспілок, київської влади, Уряду, Президенту, ходили до Федерації хокею України, представники якої неввічливо заявили активним матусям юних хокеїстів, що їх діти їм не цікаві до 16 років. А чи дійсно будуть ці діти їм цікаві, якщо вони не повноцінно тренуються сьогодні?
Цього року фінансові негаразди торкнулися й команд майстрів.
Але цієї весни знову була хороша звістка в українському хокеї – український легіонер у складі команди «Динамо» Москва Костянтин Касянчук здобув найпрестижніший трофей Континентальної хокейної ліги – Кубок Гагаріна. На цьому багато хто PR-вся коли Костянтин привіз його до Києва наприкінці травня.
Згадали усі (у першу чергу Федерація хокею України), що Касянчук вихованець Київської дитячої хокейної школи «Сокіл», високі спортивні чиновники намагалася додати себе до успіху Костянтина, говорили про розвиток вітчизняного хокею.
Який розвиток? Він же є тільки у виступах тих самих чиновників, фактично ж – нема українського хокею, є тільки Федерація хокею України, про що й свідчить нікому не потрібна окрім дітей – вихованців ДЮСШ «Сокіл» та зупинена на довгі роки реконструкція льодового стадіону «Авангард» у Києві.

One response to “НЕДИТЯЧИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ХОКЕЙ

  1. Уведомление: ХК «Сокол-2004» (Киев)·

Обсуждение закрыто.